wtorek, 9 marca 2010

Zagłosuj na najlepszą koncertową fotografię roku !!


"Rozpoczął się drugi etap konkursu „Koncertowa Fotografia Roku 2009”. Użytkownicy mogą już głosować na najlepsze zdjęcie koncertowe zrobione w 2009 roku. Poznaliśmy też artystę, który wystąpi na finale imprezy 27 marca w warszawskim Palladium.

Przypomnijmy, że strona konkursowa znajduje się pod adresem http://kfr2009.pl. Uczestnicy dzielą się na dwie kategorie: amatorów i profesjonalistów. Najlepsze prace amatorów zostaną wyłonione przez głosowanie internautów, a zdjęcia profesjonalistów dodatkowo zostaną poddane pod głosowanie profesjonalnego jury w składzie:

Walter Chełstowski (ITC, CGM.pl)
Jarek Szubrycht (MiastoMuzyki.pl, Przekrój)
Yach Paszkiewicz (Yach Film)
Leszek Gnoiński (dziennikarz muzyczny)
Darek Świtała (Metal Hammer)
Łukasz Minta (Go Ahead)
Grzesiek Kszczotek (Teraz Rock)
Piotr "Makak" Szarłacki (Antyradio)
Tomasz Doksa (Onet.pl)
Waldemar Ulanowski (Wirtualna Polska)
Joanna Szyra (Metal Hammer)
Tomasz Kasprzyk (Antyradio)
Jarek Budyta (New Music Art)
Zbigniew Zegler (dziennikarz muzyczny)
Hubert Augustyniak (MTV European, Radio Euro)
Kasia Tarka (Good Music Production)
Philipp Eichholzer (MTV European)
Ula Nalepinska (Makroconcert)
Agnieszka Leśniewska (klub Palladium)
Ilona Wronkowska (klub Stodoła)


Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody jak między innymi: ufundowany przez głównego sponsora, firmę Helion, voucher o wartości 1200 zł na zakupy fotograficzne w sklepie Pasaż Foto, profesjonalne, oprawione wydruki prac, ufundowane przez Fotoplakat oraz roczne przepustki dla fotografów do klubów Proxima, Palladium i Hybrydy. Organizator, Music Foto Kolektiv, zapowiada również nagrodę-niespodziankę.

Finał konkursu odbędzie się 27 marca (sobota) w warszawskim klubie Palladium. Oprócz wręczenia nagród i prezentacji najlepszych prac, planowane są również koncerty. Pierwszy potwierdzony wykonawca to grupa Sands Of Sedna, w której udzielają się muzycy cenionej formacji Tides From Nebula.

Wzorem ubiegłego roku, przy okazji Finału konkursu na Koncertową Fotografię Roku chcemy dać możliwość pokazania się ciekawym muzykom i zespołom, które albo czekają na odkrycie albo stoją już u wrót kariery, tak jak Sands Of Sedna – mówi Marcin Bąkiewicz – promując fotografię koncertową robimy ukłon w stronę młodych wykonawców, świeżej krwi, bez której nie mielibyśmy czego fotografować.

Macierzyste formacje muzyków z SOS są solidną gwarancją jakości ich twórczości i rzucają pewne światło na to, czego możemy spodziewać się po finałowym koncercie w Palladium – dodaje Artur Rawicz – nie jest też tajemnicą, że rozmawiamy z innymi wykonawcami, którzy reprezentując różne gatunki muzyczne są nie mniej intrygujący i naszym zdaniem (a uczestniczymy rocznie w kilkuset koncertach!) są skazani na sukces. Sukces, który zaproszeniem do występu w Palladium podczas Finału KFR chcielibyśmy przyspieszyć….

Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a podczas wszystkich koncertów nie będzie obowiązywał żaden zakaz fotografowania. Co więcej, organizatorzy sami namawiają wszystkich uczestników, sympatyków konkursu i fanów muzyki na żywo do zabrania ze sobą aparatów i czynnej zabawy w fotografię koncertową.

Pierwsza edycja konkursu została zorganizowana przez dwóch fotografów koncertowych: Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza (twórców Music Foto Kolektiv).

Idea pojawiła się w grudniu 2008 roku, a na początku stycznia 2009 roku dopracowany został regulamin i utworzona została strona www.kfr2008.blox.pl. Celem konkursu była konsolidacja środowiska fotografów koncertowych i oczywiście dobra zabawa. Pierwotnie konkurs miał być jedynie atrakcyjnym wydarzeniem towarzyskim adresowanym do osób czynnie zajmujących się fotografią koncertową. W szranki stanęło wówczas 20 najaktywniejszych polskich fotografów specjalizujących się w fotografii koncertowej, publikujących swoje zdjęcia w ogólnopolskich mediach (między innymi: Wirtualna Polska, Onet, CGM.pl, „Teraz Rock”, „Metal Hammer”, Infomuzyka). Każdy z fotografów mógł zgłosić jedynie 5 zdjęć.

Wśród prac konkursowych znalazły się zdjęcia z występów takich wykonawców jak: Metallica, Iron Maiden, Apocalyptica, The Police, Queen i wielu innych. Fotografie wykonane były w Polsce i zagranicą, na pojedynczych koncertach, jak i na festiwalach (m.in. Audioriver, Off Festival, Sziget Festival, Roskilde Festival, Heineken Open’er Festival, Pepsi Vena Music Festival).

100 zgłoszonych do konkursu fotografii ocenianych było przez jury, w składzie którego znalazły się osoby zajmujące się na co dzień muzyką i koncertami (dziennikarze muzyczni, organizatorzy koncertów).

Partnerami strategicznymi drugiej edycji konkursu są serwisy fotograficzne Plfoto.com, OnePhoto.net, Obiektywni.pl oraz TygodnikFotograficzny.pl. Sponsorem głównym jest wydawnictwo Helion. Pozostałe nagrody ufundowała firma Fotoplakat oraz Fundacja "Universitatis Varsoviensis". Patronat nad konkursem objęli: CGM.pl, Gadu-Gadu, MusicNews.pl oraz Wirtualna Polska.

Więcej informacji na http://kfr2009.pl"

Txt: informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz