FAQ

Dział aktualizowany na bieżąco.

1. Jak wysłać zdjęcie / newsa / tekst?

Zasady te pozostają niezmienione od miesięcy. Wszystko co mamy wysyłamy na fosiarze@gmail.com. Mile widziany jakiś dopisek do tematu np. Fosiarze - Zdjęcia z fosy w Wąchocku, Fosiarze - informacje o wystawie w Babich Dołach.

2. Czy jak wyślę info o... / zdjęcie / tekst (tu wpisz miliard innych rzeczy wysyłanych przez internetowe ludziki) to wstawicie?

Jeżeli będzie dotyczyło bezpośrednio lub pośrednio fotografii koncertowej - jak najbardziej! Nie ma problemu z wstawianiem też ogłoszeni o skradzionym sprzęcie.

3. Czy załatwiacie wejścia na koncerty / legitymacje prasowe / zlecenia?

Trzy razy nie.

4. Dlaczego nie można komentować anonimowo?

Tu warto zdefiniować "anonimowość". Jeżeli skomentowaliście coś na Fosiarzach i podpisaliście to imieniem i nazwiskiem, jesteście zarejestrowanym użytkownikiem platformy Blogger.com, podaliście linka do swojej strony lub podpisaliście się znanym w 'środowisku' (ciężko było mi to słowo wystukać, ale nie znalazłam lepszego synonimu) pseudo - NIE jest to komentarz anonimowy. Chodzi o to, aby w tych "poważniejszych" dyskusjach (bo nie ma co ukrywać, ale zdarzają się też te o pupce Maryni) brać odpowiedzialność za to co się piszę. Całość inspirowana zajściami w tym temacie.

5. Momentami strasznie marudzicie na warunki. Tak trudno wytrzymać w ścisku 20 minut i zrobić swoje?

Przykład: biuro - 5 X 5 metrów, w środku 40 stopni i 20 osób. Rób swoje przez 15 minut a zobaczysz jakie to fajne:) Plus lepiej chyba myśleć nad ujęciami a nie nad tym czy ktoś Ci poobija sprzet, zasłoni obiektyw rekami, czy zdążysz sfotografować wszystkich bo trzeba się przepchać przez dziesięć innych osób. A osoby odpowiedzialne za kontakty z fotografami / operatorami są bardzo potrzebne - dzięki temu unika się chaosu, niepotrzebnych nerwów i oszczędza czas.

6. Czemu nie ma żadnych konkursów?

Konkursu wiedzy czy Kangura Matematycznego robić nie będę bo po co? Zdjęcie tygodnia też jest moim zdaniem pomysłem niezbyt trafionym (choć były już sugestie aby takie coś wprowadzić) bo od zdjęć mamy KFR'a, który ma być chyba (gdybam sobie bo z organizacją tegoż eventu nic wspólnego nie mam) imprezą konsolidującą środowisko foto koncertowych i właśnie głównym konkursem.

7. Dlaczego witrynę prowadzi tylko jedna osoba?

Bo z doświadczenia wiem, że im więcej osób zaangażowanych jest w kierowanie daną stroną, tym większy robi się bałagan. Co nie znaczy, że nie zachęcam odwiedzających do nadsyłania informacji / zdjęć / felietonów czy wpisywania się na listę fotografów koncertowych. Te są bardzo mile widziane i ciesze się, że odzew jest dość duży.

8. Dlaczego na stronie pojawia się jeden(no, ewentualnie dwa) wpisy dziennie?

Zamiast upubliczniać pięćdziesiąt wpisów jednego dnia, a potem dwa tygodnie nie naciskać guzika "publikuj", wolę zachować ciągłość na stronie i przyzwyczajać użytkownika do tego, że zawsze (oprócz sobót, niedziel oraz nieprzewidzianych wypadków) na Fosiarzach znajdzie coś nowego. Czy to będzie link, zdjęcie czy news.