wtorek, 4 maja 2010

Spis polskich fotografów koncertowych

Jak naukowo już udowodniono, liczba "gig shooterów" w Polsce to nie jeden, dwa lub trzy, ale znacznie więcej. Powstają nowe koncertowe blogi i strony, a zainteresowanie tematem rośnie. W związku z tym zrodził się w mojej głowie pomysł, aby "zabawić się" w katalogowanie koncertowych (a poniekąd i "muzycznych") pstrykaczy.

Niestety, aby uniknąć chaosu i wprowadzić choć troszkę porządku poniżej znajdziecie zasady dotyczące fosiarskiej listy:

1) Zgłoszenia proszę przesyłać mailowo na adres froger3@gmail.com , a w tytule proszę o wpisanie FOSIARZE LISTA. Zgłoszenia umieszczanie w komentarzach, będą kasowane.

2) Żeby było sprawiedliwie (czytaj: unikamy akcji, że kogoś pominęłam) na listę zgłaszamy się sami. Pamiętajcie tylko o podaniu wszystkich danych.

3) Odpadają wszelkie linki do stron na serwisach pokroju Digart czy Deviantart, ze względu na to, że duży w nich bałagan. Kwalifikuje się tylko Flickr i Picassa (dziękuję Jacku za przypomnienie o tym serwisie!), ale wtedy podajemy albo link do całego konta (jeżeli mamy na nim TYLKO zdjęcia koncertowe), albo do odpowiedniego folderu wyłącznie ze zdjęciami koncertowymi. Pamiętajcie, że porządek to połowa sukcesu ;)

4) Lista będzie alfabetyczna, posortowana imionami.

Wzór będzie prosty, czyli:

Imię, nazwisko (ew. pseudo, pod którym występujemy w sieci) - link do strony lub/i bloga, flickra - przykładowe media/strony klubów, gdzie możemy znaleźć Twoje publikacje (jeżeli gdzieś publikujesz - jeżeli nie, to w niczym nie przeszkadza!). Czyli wpis będzie wyglądał tak:

Ryszard Ochódzki - strona // blog // flickr - m.in. Poradnik Działkowcka, Pani Domu, Klub Tęcza, Świerszczyk

Serdecznie zapraszam do zabawy, a listę (aktualizowaną na bieżąco) znajdziecie pod tym adresem. Jeżeli macie jakieś uwagi (bo nic nie jest idealne, a może ktoś zarzuci jakimś dobrym pomysłem), proszę o zgłaszanie ich pod mój adres e-mail.

8 komentarzy:

 1. Też mam swojego bloga Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie "Why not?" :) Ale to już nie dzisiaj, bo padam:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli lista ma być alfabetyczna(=wg nazwisk) to powinienem być drugi a nie ostatni!!!!111oneonoone

  OdpowiedzUsuń
 4. PAtryk: a czytał Pan zasady? "4) Lista będzie alfabetyczna, posortowana imionami."

  ja tu słowa 'nazwiska' nie widzę :) !!!oneoneinternet

  OdpowiedzUsuń
 5. Co to za dziwny sposób sortowana imionami?

  OdpowiedzUsuń