piątek, 11 czerwca 2010

Krakowskie przygody fosiarskiej drabinki

Osobiście jestem fanką innego modelu (Krause Treppy) niż popularny wśród koncertowych fotografistów plastikowy Curver. Dlaczego? Według mnie jest to prostu mniejsza, bardziej poręczna, lżejsza (po paru godzinach chodzenia z nią w ręku docenicie:) i doskonale pasuje do szczelin w pociągach PKP. Doskonale przewodzi też prąd, choć to możemy wpisać zarówno do wad jak i zalet - zależy jakim MacGyverem jesteśmy.

Można też zrobić sobie z niej niecodzienny wisiorek na szyję, skutecznie przyciągający osobniki płci żeńskiej (przykład poniżej), czy też...


...wejść na "wyżyny", aby wzbudzić respekt u pani w okienku PKP. Ewentualnie szacunek ludzi ulicy.Niestety ma dwa, dość duże minusy - nie można jej tak łatwo obkleić lansiarskimi naklejkami jak Curvera oraz składając/poruszając nią generujemy lekki hałas (w końcu metal to nie plastik) co nie jest wskazane podczas koncertów muzyki klasycznej, jazzowej czy jakiś cichutkich ambientów.

Doświadczenia, porady, zdjęcia dotyczące drabinek?:) Ślijcie!

3 komentarze:

 1. Nie wiem Frota ile ważysz (i nie zamierzam Cię przesłuchiwać w tym temacie), ale dla osobnika w okolicach 80 kilo "Treppy" lekko się buja i nie jest specjalnie stabilna. Obsługa Castoramy dziwnie się na mnie patrzyła, jak pół godziny katowałem oba modele testując różne wygibasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bartku: ale to nie problem:)

  Dla osobnika w okolicach 80 kg (ale już niedługo!!:) drabinka przeszła test w warunkach:

  - błoto
  - deszcz
  - śliska powierzchnia

  plus szybkie zmiany miejsca, łatwość w szybkim składaniu, parogodzinne łażenie z tym po płaskim jak i pagórkowatym terenie...

  i wypadła w moim przypadku wybitnie i zdeklasowala naprawde slabego (oczywiscie IMHO) curvera.

  Mobilność plus waga plus gabaryty = WIN!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewiele więcej waży a jakie możliwośći!!! :) Można dostać w plecy jakąś inną drabiną za wywyższanie :P
  http://www.leroymerlin.pl/produkty/drabina-3-stopniowa-dwustronna-krause,1272631445,1272631275.html

  OdpowiedzUsuń