poniedziałek, 28 czerwca 2010

Odwiedzą Polskę II - Pearl Jam

Może nie strzelają z laserów, nie mają skomplikowanych układów tanecznych ani bajecznej oprawy scenicznej. Ale nie to jest w koncertach Pearl Jam najważniejsze. Liczą się emocje, wspólne śpiewanie, fani i masa przecudnych piosenek.

Eddie nie robi już takich rzeczy......ale nie zmienia to faktu, że nadal jest co "łapać".

Zdjęcia z koncertów Pearl Jam (od 2007 roku) można podziwiać pod tym adresem. O ile się orientuję na samym początku fotki trzaskała Pani Menago zespołu (poczciwym D70:), obecnie inna jest zarówno pani fotograf (nazywa się Karen Loria) jak i sprzęt (D700). Moim zdaniem, zespół wyszedł na tym naprawdę dobrze - pojawiło się o wiele więcej zdjęć dokumentujących trasę tej legendarnej już formacji. Nie spodziewajcie się jednak perfect shotów czy innej magii. Te zdjęcia to prawdziwy synonim "łapania chwili". No popatrzcie tylko: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 czy 12 i 13.

Oczywiście tzw. "oficjalni foto" mogą więcej, ale nawet włażenie na scenę czy możliwość fotografowania przez cały koncert nie wystarczy kiedy nie ma ku temu umiejętności (patrz: fotograf The Killers który, dziwnym trafem, jest zięciem wokalisty;)). I co najważniejsze - zdjęcia doskonale oddają klimat tych przewspaniałych koncertów, którymi raczy nas formacja z Seattle.

Doskonałe "żywe" fotografie Pearl Jam, sprzed epoki cyfrowej, ustrzeliła Amy Rachlin. Sami zresztą zobaczcie.

PS. Większa galeria znajduje się na oficjalnej stronie PJ oraz oficjalnym flickrze formacji.

PS.2 Pearl Jam w Polsce? Już za kilka dni a fotografom zaakredytowanym na tegorocznego Open'era już polecam się zastanawiać, którą ze stron wybierzecie bowiem szykuje się powtórka z zeszłorocznego Kings Of Leon, gdzie mogliśmy wybrać tylko jedną ze stron bez przemieszczania się w trakcie koncertu. A jak wygląda oprawa podczas tej trasy? Na zdjęciach autorstwa kolegi mackomma znajdziecie odpowiedź.
A w międzyczasie zapraszam do śledzenia ekipy z polskiego forum Pearl Jam i ich pościgu za kapelą po Europie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz